baner sonda

0
(0 rating)

0
(0 rating)

0
(0 rating)

TEMAT: Paasche vsr90- nie podaje farby, wody, rozpuszczal

Paasche vsr90- nie podaje farby, wody, rozpuszczal 09/07/2012 14:51 #9774

Miałam kilka dni przerwy w malowaniu, toteż dziś zaczęłam od przeczyszczenia aero, chociaż prawie nic w nim nie było, bo naprawdę dbam o sprzęt i nie zostawiam nie wypucowanego w środku.
A, że ostatnio zamówiłam nową igiełkę i dyszę, bo stara miała wypadek przy pracy, to założyłam wszystko nowe i...
aerograf podaje powietrze a cofa media. Bombelkuje, cokolwiek mu nie wlać do zbiorniczka.
No to od początku: rozkręcam, wyciągam wszelkie uszczelki i do nitra z nim na 10 min.
Wykąpany, wytrzepany, wysuszony, zakładam uszczelki, składam, skręcam, wpuszczam wodę do zbiorniczka coby przedmuchać po nitrze, pffrruuu... znowu bombelki o.O
Wkurzyłam się niepowiem, założyłam starą dyszę i starą igłę i.. ŚMIGA! tyle że ciut sieje, wiadomo stara dysza walnięta. Zakładam nową, umarło, znowu bombelkuje czystą wodą.
Dysza nówka, igła nówka, aero czyste jak łza, ktoś mi powie o co biega?!
  • Mysza
  • ( Użytkownik )
  • Jestem
  • Lajki: 3
Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: Paasche vsr90- nie podaje farby, wody, rozpuszczal 09/07/2012 15:04 #9775

Wygląda to na nieszczelność w obrębie koronki dyszy, być może powietrze ucieka gdzieś bokiem w tym obrębie. Dysza ma stożkowe zamocowanie, może jest w tym miejscu zniekształcona? Poza tym weź szkło powiększające i dokładnie obejrzyj nową dyszę, czy nie ma jakichś technologicznych miniwiórów, porównaj ją też ze starą. Upewnij sie też , czy nowa dysza i igła są od kompletu. Jeśli igła jest cieńsza niż dysza przewiduje, może zdarzyć się tak, że nie cofniesz jej spustem na tyle, by zrobić odpowiednie "fi" dla strumienia, a powietrze będzie Ci "szło" na zbiornik
  • InArt
  • ( Użytkownik )
  • Patron AirbrushLab
  • Thank you received: 1
  • Lajki: 5
Kiedy znajdę już klucz do sukcesu, zawsze zjawia się jakiś dupek, który zmienia zamek ;-P

O: Paasche vsr90- nie podaje farby, wody, rozpuszczal 09/07/2012 15:41 #9776

Nie znam się na Pasku ale u mnie w Infinity jak pomyliłem koronkę (do dyszy 0,2 założyłem koronkę od dyszy 0,4) miałem identyczny efekt.
  • AndrzejS
  • ( Użytkownik )
  • Patron AirbrushLab
  • Laik
  • Lajki: 0
Pozdrawiam - Andrzej

O: Paasche vsr90- nie podaje farby, wody, rozpuszczal 09/07/2012 17:05 #9780

InArt, własnie znalazłam problem i teraz czytam twojego posta i się zgadza...

Lewa dysza to ta nowa, prawa to ta stara, oryginalna. Kupowane w znanym w sieci sklepie z akcesoriami do aero;p
ale gołym okiem widać różnicę, nowa dysza ma grubszą ściankę i mniejszy otwór, nie jest też sfazowana do środka tak jak ta stara! Z czego może wynikać aż taka różnica w budowie dyszy? Oznaczenie na opakowaniu zgadza się z fabrycznym z instrukcji, jest tez firmowo podpisane Paasch i z adresem wytwórni w Chichago.

Poniżej wklejam zdjęcie.

No i nie wiem co z tym fantem zrobić, kilka dni temu reklamowałam w w/w sklepie igiełkę, która przyszła uszkodzona (przebiła gumowa osłonkę i zwinęła się w haczyk w transporcie). Pan był bardzo miły i igłę wymienił. Ale przecież jak zgłoszę jeszcze reklamacje dyszy to mnie chyba wyśmieją. Wziąć papier 1200 i spróbować zrobić te fazę? Albo przynajmniej powiększyć otwór?
  • Mysza
  • ( Użytkownik )
  • Jestem
  • Lajki: 3
Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz...

O: Paasche vsr90- nie podaje farby, wody, rozpuszczal 09/07/2012 18:20 #9782

Problem nie lezy w srednicy dyszy czy fazce na niej problemem jest stosunek dlugosci dyszy do nozzle cap,tzn tej nakretki nad dysza formujacej strumien powietrza innymi slowy jezeli dysza jest dluzsza i wystaje za nia to jest ok gdy jest krutsza to wtlacza powietrze przez dysze do zbiorniczka z farba,to samo wykonuje sie gdy opuszkami palcow przy myciu skierujesz strumien powietrza w dysze!
sprawdz to,a najlepiej zrob fotke!
  • Asellus
  • ( Użytkownik )
  • Homo Airbrush
  • Lajki: 31

O: Paasche vsr90- nie podaje farby, wody, rozpuszczal 09/07/2012 20:56 #9787

Asellus i Piotr dobrze mówią, sprawdź jeszcze czy przypadkiem nie dostałaś innej iglicy niż trzeba (pasiaki mają oznaczenie na iglicy - zazwyczaj obwódkami) porównaj ze starą iglicą.
  • maniek
  • ( Admin )
  • Sprzątam tu :)
  • Lajki: 51
- ALS IXN XAN -
- ALS IXN XAN - mogę się mylić, uwielbiam się mylić - mylenie się jest tfu...rcze :)

O: Paasche vsr90- nie podaje farby, wody, rozpuszczal 09/08/2012 09:33 #9792

Przyszło mi jeszcze jedno do głowy. Zmierz zewnętrzną średnicę dyszy u jej ujścia i porównaj ze starą. Tu też może tkwić problem. Nawet, jeśli prawidłowo wystaje jej końcówka poza koronkę to prześwit między koronką a końcówką dyszy może być za mały. Jesli nie masz suwmiarki, to porównaj starą i nową z tą samą koronką i zwróć uwagę na różnicę w szczelinie koronki wokół tych dysz.
  • InArt
  • ( Użytkownik )
  • Patron AirbrushLab
  • Lajki: 5
Kiedy znajdę już klucz do sukcesu, zawsze zjawia się jakiś dupek, który zmienia zamek ;-P

0
(0 rating)

0
(0 rating)

Time to create page: 0.785 seconds

Sondy

Sprzęt

1

Jakim aerografem psikasz?

» Idź do ankiety »
Nie masz uprawnień do głosowania!Zaloguj się lub utwórz konto

jVS by www.joomess.de.